• Medyada En Çok Konuşulan Yarışma Programı ‘Survivor 2017

Survivor 2017

Medya Takip Ajansı Interpress’in, kanallarda yayınlanan programların yazılı basına yansımalarını kapsayan haber incelemesine göre, geçtiğimiz ay 'Survivor 2017' ile ilgili yazılı basında toplam 249 haber çıktı.

Kim Milyoner Olmak İster

Selçuk Yöntem’in ayrılması sonrası oyuncu Murat Yıldırım tarafından sunulmaya başlanan 'Kim Milyoner Olmak İster' adlı yarışma yazılı basında hakkında çıkan 109 haber ikinci sırada yer aldı.

Kısmetse Olur

Sunuculuğunu Seda Akgül’ün yaptığı 'Kısmetse Olur' ile ilgili basında 84 haber yer aldı.

O Ses Türkiye

'O Ses Türkiye' medyada en çok konuşulan dördüncü yarışma olurken, hakkında yazılı basına 50 haber yansıdı.

İşte Benim Stilim

‘İşte Benim Stilim’ adlı yarışma ile ilgili geçen ay yazılı basında 37 haber yer aldı.

• ‘Seni Kimler Aldı’ Dizisinin Başrol Oyuncuları Netleşti

Yapımcılığını Pastel Film’in, yönetmenliğini Sadullah Şentürk’ün üstlendiği yapımın başrollerinde daha önce açıklanan Fulya Zenginer’in yanı sıra daha önce ‘Güllerin Savaşı’ ve ‘Seviyor Sevmiyor’da izlediğimiz Yiğit Kirazcı, son olarak ‘Acil Aşk Aranıyor’da rol alan Duygu Yetiş ve ‘Karadayı’, ‘Yeter’ gibi projelerde izleyicilerin beğenisini kazanan Yurdaer Okur yer alacak.

• Erkan Petekkaya'dan 10 Milyonluk İmza

Los Angeles’ta devam eden görüşmelerde Erkan Petekkaya’yı “dünyaya açılacak oyuncu” olarak gören uluslararası FOX TV, yapım firması Red Arrow’a bağlı yapım şirketi “Karga Seven Pictures” ile ortak bir konsorsiyumla sözleşmeleri toplu halde imzaladı.

Türkiye’deki FOX TV’de yayınlanacak ve şimdiden Türkiye’ye satılması konusunda anlaşmaya varılan dizi çekimleri önce Los Angeles’ta başlayacak sonra Türkiye’de devam edecek.

• ‘Kara Yazı’ Yakında Yayında

Yönetmenliğini Neslihan Yeşilyurt’un, senaristliğini ise Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon’un üstlendiği Kara Yazı dizisi, Mart ayında Kanal D ekranlarında olacak.

• ‘Gümüş’ Dizisi ABD’de Yayınlanmaya Başladı

Yurtdışına ilk satılan dizilerden olan Gümüş bugüne kadar Doğu Avrupa’dan Uzak Doğu’ya, Orta Asya’dan Güney Amerika’ya kadar hem dizi hem format olarak 100’ün üzerinde ülkeye satıldı. Gümüş dizisi ABD’nin Pasiones kanalında hafta içi her gün yayınlanmaya başladı.

• ‘Fİ’ 31 Mart’ta Yayında

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda Mert Baykal’ın oturduğu, yeni nesil online televizyon Puhutv’nin ilk orijinal dizisi 'Fi' 31 Mart’ta izleyicileriyle buluşacak. Azra Kohen’in çok satan 'Fi-Çi-Pi' üçlemesinden yola çıkarak Nüket Bıçakçı tarafından senaryolaştırılan, başrollerinde Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür ve Büşra Develi’nin yer aldığı 'Fi' yaklaşık 60 dakikalık bölümleri ile Puhutv'de yayınlanacak.

• ‘Söz’ Yakında Star TV’de Yayında

Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın yapım şirketlerinin birleşmesi ile oluşan TIMS&B'nin ilk projesi ‘Söz’ için geri sayım başladı.

Dizinin yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın üstlenirken senaryosu Ethem Özışık’a ait. Dizi bir Özel Kuvvet Timi'nin hikayesini konu alıyor.

• Star TV’de yayınlanan ve başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ile Tuba Büyüküstün’ün paylaştığı yapımın senaristliğini üstlenen Ece Yörenç Cesur ve Güzel’den ayrılacağını açıkladı.

• Fırat Tanış, Star TV’de yayınlanan ‘İstanbullu Gelin’ dizisinin kadrosuna dahil oldu.

• Deniz Gökçer, FOX TV’de yayınlanan ‘Kalbimdeki Deniz’ dizisinin kadrosuna dahil oldu.

• Aslıhan Gürbüz, Kanal D’de yayınlanan ‘Bodrum Masalı’ dizisinin kadrosuna dahil oldu.

[NEWCOL]